EVİNİZE DOĞALLIĞI GETİRİN

Modern yaşamın içerisinde doğanın rahatlatıcı ve sakinlik hissi veren etkisinden uzakta yaşamak, stresten arınma ve dinlenme ihtiyacımızı arttıran bir etken oluyor. Bu sebeple doğanın izlerini taşıyan dekorasyon tavsiyeleri, doğal dokuların dinlendirici etkisini evlerimize taşıdığı için son dönemlerde bir hayli tercih edilir.

Ahşabın yarattığı sıcak atmosferle samimi bir oda dekorasyonu oluşturmak, doğal dokulara yer vererek doğanın içinde olduğumuzu hissettirecek bir hayat alanı yaratmak, çağımızda sakin ve dinlendirici bir ev ambiyansı ortaya çıkarmak için ideal seçimler oluyor. Toprak tonları, bej ve krem gibi dinginlik hissi veren renklerin kullanımı da ev dekorasyonunda doğallığı yansıtmak için en güzel adımlar olarak tercih ediliyor. Siz de modern zamanın ve şartlarının bir getirisi olan stresten uzaklaşmak için evinizde doğanın izlerini yansıtan bir dekorasyon stili oluşturmayı ve sakinlik hissini her bir noktaya yaymayı planlıyorsanız bu içeriğimiz ilginizi çekecektir. İşte sizin için hazırladığımız doğal dokuları yansıtan tercihlerden oluşan dekorasyon tavsiyeleri:

SAMİMİ BİR OTURMA ODASI YARATAN: YUVARLAK FORMLU MOBİLYALAR

Evinize adım attığınızda hissetmek arzu ettiğiniz atmosfer, samimi ve dinlendirici bir etkide oluşturulmuş dekorasyon ise doğal izler taşıyan stil, sizin için ideal bir seçim olacaktır. Günün tüm stresinden arındığınız oturma odanızda sıcak ve sakin bir hava yaratacak kıvrımlı ve yuvarlak formlu mobilyalar, bu stilde bir dekorasyon için en ideal modelleri oluşturuyor.

Doğal izler taşıyan dekorasyon tavsiyeleri arasında sunacağımız yuvarlak forma sahip mobilyalar, rahatlığı doyasıya hissetmenizi sağlayacaktır. Koltuk Takımı, konforu ve rahatlığı ön plana çıkaran yuvarlak formu ile salon veya oturma odasında samimi bir atmosfer oluşturmak isteyenler için ideal bir model. Bej tonlarındaki renkleri, ahşabın sıcaklığını hissettiren zarif ayrıntıları ile de doğallığı salonunuza taşıyacak bir etkiye sahip. Formunun ortaya çıkardığı yuvarlak hatlar, dekorasyona yumuşak bir görünüm kazandırdığı için dinlendirici ve doğal detaylarla oluşturulmuş dekorasyon önerisi olarak rahatlıkla kullanılacak modeller arasında öne çıkıyor.

DOĞAL DOKULARA YER VERİN

Doğanın içerisinde olduğu gibi evinizde de organik ve doğal bir atmosfer oluşturmanızı sağlayacak dekorasyon tavsiyeleri içerisinde en çarpıcı detay, doğal dokulara yer vermeniz olacaktır. Ahşabın işlenmemiş, ham görünümünü andıran mobilya tasarımları, dekorasyonunuzda organik bir etki oluşturmanızı sağlayacaktır.

Oturma odası ya da salon dekorasyonunuz için seçeceğiniz mobilyalarda ceviz tonlarını veya ahşabın en açık tonlarını tercih ederek işlenmemiş görünümün yarattığı sadeliği ve organik atmosferi kolaylıkla evinizde yaratabilirsiniz. Doğal dokuların kullanıldığı yalın mobilyalarla oluşturabileceğiniz dekorasyon tavsiyeleri içerisinde TV Ünitesi, sade ve doğallığı yansıtan tasarımıyla size ilham verebilir. Raflı bölmeleri, çekmece kulpları ve alt ünite bölümünün ayaklarında kullanılan füme renkli ayrıntılar, tasarımın göz yormayan bir sadelik ve organik görünüm kazanmasını sağlıyor. Oturma odası veya salonunuzda yer verebileceğiniz bu tarz bir tasarıma sahip TV ünitesi ile dekorasyonunuzu doğallığın etkisinde oluşturabilirsiniz.

ORGANİK VE DOĞALLIĞI YANSITAN: AHŞAP İLE TOPRAK TONLARI

Doğanın dinlendirici, dinginlik veren hissini evimizin içerisinde hissetmemizi sağlamayı başaran yalın ve organik görünüme sahip dekorasyon tavsiyeleri içerisinde en etkili detaylardan birisi de kullanılan renk tonları olmaktadır. Ahşap ve organik mobilyalarla oluşturabileceğimiz doğal detaylarla hazırlanmış bir dekorasyon için toprak tonları, bej, krem rengi, açık yeşil gibi dinlendirici etki yaratan alternatifler ideal olacaktır.

Evin en huzurlu alanı olması gerekli olan yatak odası için doğal izler taşıyan bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız yatak odası takımı için ahşabın işlenmemiş görünümüne sahip, eskitme gibi doğal dokulara yer verilen modülleri tercih edebilir, sakin bir atmosferi tüm oda içine yayabilirsiniz. Bu stilde tasarlanmış Yatak Odası Takımı, ahşabın organik görünümünü kaybetmemiş ve ayrıntılarında yer verilen eskitme yüzey ile doğal dokuların kullanıldığı tasarımı sayesinde mükemmel bir tavsiye oluyor. Açık toprak tonlarındaki kumaş yatak başlığı, tasarımın dinlendirici etkisini daha da ön plana çıkarıyor. Huzurlu bir yatak odası dekorasyonu ortaya çıkarmak için kullanacağınız bu tarzda bir yatak odası takımını, toprak ve bej tonlarında perde, halı ve yatak örtüsü gibi parçalarla tamamlayabilirsiniz. Dengeli renk geçişleri ile doğal dokuları bir arada kullanarak bütünlük içerisinde iç açıcı bir etki yaratan dekorasyon oluşturabilirsiniz.